Sözleşmeli Personel Alımıemeklilikte yaşa takılanlarkpss sorularıpersonel alımımemur alımıEYT şartları
DOLAR
27,2150
EURO
28,8548
ALTIN
1.677,04
BIST
8.304,83
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Az Bulutlu
26°C
İstanbul
26°C
Az Bulutlu
Salı Az Bulutlu
26°C
Çarşamba Az Bulutlu
25°C
Perşembe Az Bulutlu
24°C
Cuma Az Bulutlu
24°C

Tapu Ve Kadastro Genel Müdürlüğü Personel Alımı

Tapu Ve Kadastro Genel Müdürlüğü Personel Alımı
29 Aralık 2022 08:00 | Son Güncellenme: 9 Mart 2023 00:53
498
A+
A-

Tapu ve kadastro genel müdürlüğü personel alımı ilanı yayımladıktan sonra birçok kişi ilanın detaylarını ve başvuru sürelerini araştırmaya başlamıştır. 2022 yılının son günlerinde gelen alım ilanına göre başvurular 26 Aralık günü başladı ve 31 Aralık 2022 gününe kadar da devam edecek.

Tapu ve Kadastro müdürlüğü merkez ve taşra teşkilatlarında görevlendirecek personellerinden KPSS’ye girme şartı aramaktadır. Belirli bir puan talep etmeyen kurum geçerli bir puan alan herkesin başvuru yapabileceğini duyurmuştur. Alımların puan sıralamasına göre gerçekleştirileceğinin de bilgisini paylaşmıştır.

Tapu Ve Kadastro Genel Müdürlüğü Memur Alımı

Tapu ve Kadastro genel müdürlüğü personel alımı ilanına göre e-devlette yer alan kariyer kapısı üzerinden alım gerçekleştirecek olan kurum, şahsen veya posta yoluyla gelen başvuruların geçersiz kabul edeceğinin de bilgisini paylaşmıştır.

tapu-ve-kadastro-genel-müdürlügü-personel-alimi (4)

Kurum aynı zamanda Ankara, Adana, Antalya, Bursa, Denizli, Eskişehir, Gaziantep, Isparta, İstanbul, Kayseri, Samsun, Sivas, Balıkesir, Bilecik, Çorum, Giresun, Kütahya, Kocaeli, İzmir, Kırıkkale, Malatya, Rize, Sakarya, Şanlıurfa ve Tekirdağ illerinde bulunan teşkilatları için toplam 59 Koruma Ve Güvenlik Görevlisi alınacağını paylaşmıştır.

Tapu Ve Kadastro Genel Müdürlüğü Alım Başvurusu Nasıl Yapılıyor!

Tapu ve Kadastro genel müdürlüğü personel alımı başvurularının nasıl yapılacağını merak eden vatandaşlarda bulunmaktadır. E-devlet üzerinden yapılacak başvurular kariyer kapısı üzerinden gerçekleştirilerektir. İstenilen belgeler online olarak sisteme yüklenecek ve başvuru işleminiz tamamlanacaktır.

Tapu Ve Kadastro Genel Müdürlüğü Personel Alımı 2022 Sonuç Açıklanması

Koruma ve güvenlik görevlisi alım ilanı sonucunda yapılan başvuruların değerlendirilme süreci de KPSS puan türünüz üzerinden gerçekleştirilecek sıralamaya göre belirlenecektir. Hem ön lisans hem de ortaöğretim KPSS puan türüne göre alım gerçekleştirecek kurum:

 • 14 erkek lise mezunu
 • 8 kadın/erkek lise mezunu
 • 14 erkek ön lisans mezunu
 • 23 kadın/erkek ön lisans mezunu adayı işe alacağını duyurmuştur.

Sonuçların açıklanması ise şahıslara tebligat yoluyla değil tamamen kariyer kapısı platformu üzerinden duyurulacağını belirten kurum, aynı zamanda seçmiş olduğu asil sayısının 2 katı da yedek personel seçeceğinin duyurusunda bulunmuştur.

tapu-ve-kadastro-genel-müdürlüg

Genel Şartları

Koruma ve güvenlik görevlisi alım şartlarının detayları da ilana başvurmak isteyen adaylar tarafından merakla araştırılmaktadır. İlanla birlikte paylaşılan kriterler ise şunlardır:

 • 1)   657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), (5), (6) ve (7) numaralı alt bentlerinde yer alan şartları taşımak.
 • Başka kamu kurum ve kuruluşlarda sözleşmeli olarak çalışmıyor olmak
 • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesinin; “Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Cumhurbaşkanı Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.” hükmüne uygun olmak.

tapu-ve-kadastro-genel-müdürlüg

 • Arşiv araştırmasında affa uğramış dahi olsa herhangi bir hüküm ve cezanın yer almaması
 • 2022 yılı KPSS P93 veya KPSS P94 puan türüne sahip olmak
 • En az lise ve dengi okul mezunu olmak
 • 18 yaşını doldurmuş olmak ve 31 yaşından gün almamış olmak
 • Vardiyalı çalışmaya engel durumunun olmaması
 • Erkeklerde 175 cm kadınlarda 165 cm’den kısa boylu olmamak ve boy kilo endeksine sahip olmak
 • Görevini yapacak şekilde zihinsel ve bedensel engelinin olmaması

Sizler de Tapu ve Kadastro genel müdürlüğü personel alımı ilanına başvurmak isteyenlerdenseniz hemen e-devlet üzerinden kariyer kapısına tıklayarak başvurunuzu gerçekleştirebilir ve sonuçları kariyer kapısı platformu üzerinden kontrol ederek işe alımınızın gerçekleşip gerçekleşmediğini görebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.