Sözleşmeli Personel Alımıemeklilikte yaşa takılanlarkpss sorularıpersonel alımımemur alımıEYT şartları
DOLAR
27,2195
EURO
28,8599
ALTIN
1.677,25
BIST
8.304,83
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Az Bulutlu
26°C
İstanbul
26°C
Az Bulutlu
Salı Az Bulutlu
26°C
Çarşamba Az Bulutlu
25°C
Perşembe Az Bulutlu
24°C
Cuma Az Bulutlu
24°C

Konya Büyükşehir Belediyesi Memur Alımı

Konya Büyükşehir Belediyesi Memur Alımı
5 Aralık 2022 08:00 | Son Güncellenme: 29 Aralık 2022 01:09
472
A+
A-

Konya Büyükşehir Belediyesi memur alımı ile kendi bünyesinde istihdam edilmek üzere en az ön lisans mezunu olmak şartıyla alım yapılacağı duyuruldu. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu ile genel ve özel şartları taşıyanlar memur olabilecek. Adayların başvuru tarihi, gerekli belgeler ve başvuru formu gibi detaylara dikkat etmeleri gerekmektedir.

Konya Büyükşehir Belediyesi Memur Alımı Başvuru Şartları

Konya Büyükşehir Belediyesi memur alımı için başvuruda bulunmak isteyenlerin yerine getirmek zorunda oldukları genel ve özel şartlar bulunmaktadır.

Genel Başvuru Şartları

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
 • Kamu haklarından mahrum olma durumunun olmaması,
 • Türk Ceza Kanunu 53.maddede belirtilen süreler geçmiş olsa dahi kasten işlenen bir suçtan dolayı 1 yıl ya da daha fazla süre ile hapis cezası almış olmak. Kişi bu durumda affa uğramış olsa bile devlet güvenliğine karşı suç işlemiş olmak.
 • Anayasal düzen ve bu düzenin işleyişine karşı işlenen suçlar, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, ihaleye fesat karıştırma ve kaçakçılık gibi suçlardan mahkum olmamak,
 • Erkek adayların askerlikle bir ilişiğinin olmaması, askerlik yaşına gelmemiş olmak, askerlikle ilgisinin olmaması ya da askerliğini ertelemiş olmak,
 • Görevini yapmaya engel olacak bedensel ve akıl sağlığına sahip olmamak,
 • Başvuruda bulunulacak olan kadrolar için gerekli şartları taşıyor olmak,

Özel Başvuru Şartları

 • Konya Büyükşehir Belediyesi memur alımı için alım yapılacak kadrolarda öğrenim şartlarını taşıyor olmak,
 • 2022 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı ile istenen puan türünden gerekli KPSS P3 ve KPSS P93 puanının almış olmak,
 • Daha önce çalıştığı kurum ve kuruluşlardan ahlaki ve disiplinsizlik nedeniyle ayrılmamış olmak,
 • İngilizce Yabancı Dil Sınavı en az istenen puanı almış olmak ya da buna denk gelen ve uluslar arası geçerliliği olan belgeye sahip olmak,

Başvuru İçin İstenen Belgeler

konya-buyuksehir-belediyesi-memur-alimi

Konya Büyükşehir Belediyesi memur alımı

Konya Büyükşehir Belediyesi memur alımı için adaylardan istenen bazı belgeler olmaktadır. Sınava girecek olan adaylar http://www.konya.bel.tr internet adresi üzerinden başvuru formuna ulaşabilirler.

 • Nüfus cüzdanı fotokopisi,
 • Diploma ya da mezuniyet belgesinin aslı veya noter onaylı örneği, bunun dışında e- devlet üzerinden alınacak olan barkotlu mezuniyet belgesi,
 • Yabancı okul mezunlarının Denklik belgesi aslı ya da noter onaylı örneği,
 • ÖSYM’nin sitesinden alınan KPSS sonucunun barkotlu bilgisayar çıktısı,
 • Erkek adayların askerlikle ilişiğinin olmamasına dair beyan,
 • Görevini yapmaya engel olmayacak sağlık durumunun olmadığının beyanı,
 • 2 adet biyometrik fotoğraf,
 • İngilizce Yabancı Dil Sınav sonuç belgesinin doğrulama kodunun bilgisayar çıktısı,

Konya Büyükşehir Belediyesi Memur Alımı Başvuru Şartı ve Tarihi

Konya Büyükşehir Belediyesi memur alımı sözlü sınavına katılmak isteyenlerin adayların kendinden istenen belgeler ile birlikte 19.12.2022 ve 23.12.2022 tarihleri arasında başvuru yapmaları gerekmektedir. Başvurular saat 09:00-12:30 / 13:30-17:00 mesai saatleri arasında iadeli taahhütlü posta yolu ya da şahsen yapılacaktır. Geciken postalardan Belediye sorumlu değildir.

İnternet üzerinden yapılacak başvurularda adaylardan istenen belgeler eklenerek başvuru tarihleri içerisinde https://memuralim.konya.bel.tr adresine gönderilmesi gerekmektedir. Eksik belge ve bilgi olması halinde başvurular değerlendirilmeyecektir. Postada yaşanan gecikmeler ve belirlenen süre içinde yapılmayan başvurular dikkate alınmayacaktır.

Sınav 02.01.2023 tarihinde saat 08:30’da Konya Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı tarafından yapılacaktır. Sözlü sınavın aynı gün içerisinden bitirilememesi halinde ertesi gün devam edecektir. Sınava girme hakkı olduğu halde sınava katılmayan adaylar sınav hakkını kaybedecektir.

Konya Büyükşehir Belediyesi memur alımı için başvuru yapacak adayların istenen belgeler ile birlikte başvurularını eksiksiz ve doğru bir şekilde yapmaları gerekmektedir. Belirlenen tarih ve saat aralığında teslim edilmeyen başvurular kabul edilmeyecek olup adayların bu konuya hassasiyetle yaklaşmaları gerekmektedir.

Bu gibi ilanlara örnek olmak için çeşitli memur alımı için sayfamızı inceleyebilirsiniz. Bakınız: İŞKUR Memur Alımı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.