Sözleşmeli Personel Alımıemeklilikte yaşa takılanlarkpss sorularıpersonel alımımemur alımıEYT şartları
DOLAR
19,0395
EURO
20,5606
ALTIN
1.192,44
BIST
5.001,06
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Çok Bulutlu
11°C
İstanbul
11°C
Çok Bulutlu
Perşembe Az Bulutlu
14°C
Cuma Açık
14°C
Cumartesi Az Bulutlu
16°C
Pazar Az Bulutlu
19°C

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Memur Alımı

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Memur Alımı
2 Aralık 2022 08:00 | Son Güncellenme: 29 Aralık 2022 01:11
0
A+
A-

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi memur alımı ile Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi kendi bünyesinde belirli şartlar altında alım gerçekleştirmektedir. 657 sayılı Devler Memurları Kanunu ile istihdam edilmek üzere adayların kendilerinden istenen özel ve genel şartları yerine getirmeleri gerekmektedir. Başvuruda bulunacak olan adayların bu detaylara dikkat etmeleri gerekir.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Memur Alımı Şartları

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi memur alımı kapsamında başvuru yapacak olan adayların yerine getirmek durumunda olduğu genel ve özel şartlar bulunmaktadır.

Genel Başvuru Şartları

Yayınlanan ilana başvuru yapmak isteyenler 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu 48.maddede yer alan şartları yerine getirmek durumundadırlar.

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
 • Kamu hakları ile ilgili bir kısıtlamaya tabii olmamak,
 • Türk Ceza Kanunu 53.maddede yer alan aradan süre geçmiş olsa bile belirli bir suçtan ötürü 1 yıl ya da daha fazla süre ile hapis cezasına uğramış olmak, ya da bunların harici devletin güvenliğine karşı işlenmiş olan suçlar,
 • Erkek adayların askerliğini yapmış olması, ertelemiş olması ya da askerlikle bir ilişiğinin olmaması,
 • Anayasal düzenin işleyişine karşı işlenen suçlar dolandırıcılık, sahtecilik, hırsızlık, rüşvet ve hilesi iflas gibi suçlardan mahkum olmamak,

Özel Başvuru Şartları

 • Yayınlanan ilanlarda mezun olunan öğrenim şartlarını taşımak ve 2022 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı alım yapılacak puan türünde asgari puanı almış olmak,
 • Daha önce çalışılan kurum ve kuruluşlardan disiplinsizlik ve ahlaki suçlar nedeniyle çıkarılmamış olmak,
 • Yabancı Dil Sınavı ile İngilizce sınavından en az D düzeyinde puan almış olmak ya da uluslar arası geçerliliği olan belgeye sahip olmak,

Alım Yapılacak Kadrolar

kahramanmaras-buyuksehir-belediyesi-memur-alimi

kahramanmaraş büyükşehir belediyesi memur alımı

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi memur alımı için kadrolar belirlenmiş durumdadır.

 • 3 Kişi Şehir Plancısı,
 • 5 Kişi Mimar,
 • 10 Kişi Mühendis,
 • 20 Kişi Memur,

Başvuruda İstenen Belgeler

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi memur alımı için başvuru yapacak adaylardan istenen bazı belgeler yer almaktadır. Adaylar www.kahramanmaras.bel.tr adresinde yer alan başvuru formunu doldurarak başvuru işlemlerini tamamlayabilirler.

 • Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı fotokopisi,
 • Mezuniyet belgesinin ya da diplomanın aslı veya noter onaylı örneği,
 • KPSS sınav sonucunun ÖSYM sitesinden alınmış olan barkotlu bilgisayar çıktısı,
 • Yabancı okul mezunlarının Denklik belgesinin aslı ya da noter onaylı örneği,
 • Görevini yapmaya engel olacak herhangi bir sağlık sorunun olmadığına dair beyan,
 • Erkek adayların askerliğini yapmış olduklarına, ertelediklerine ya da askerlikle ilişiğinin olmadığına dair belge,
 • 2 adet biyometrik fotoğraf, fotoğraflardan biri form yapıştırılacak,
 • Yabancı Dil Sınavı İngilizce sınav sonucunun doğrulama kodlu bilgisayar çıktısı,
 • Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi memur alımı başvurusunun yapıldığına dair dilekçe,

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Memur Alımı Başvurusu

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi memur alımı başvurusunda bulunacak olanların istenen belgelerle birlikte başvurularını 26 Aralık 2022 ile 30 Aralık 2022 tarihleri arasında tamamlamaları gerekmektedir. Başvurular mesai saatleri içinde 09:00- 12:00 / 13:30 /16:30 saat aralıklarında yapılacaktır. Şahsen ya da iadeli taahhütlü posta yoluyla başvuru işlemi yapmak mümkün olmaktadır.

İnternet üzerinde yapılacak olan başvurulara istenen belgeler eklenerek başvuru tarihleri arasında insankaynaklaribasvuru@kahramanmaras.bel.tr adresine gönderilmek durumundadır. Bilgi ve belgenin eksik olması durumunda Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi memur alımı için yapılacak olan başvuru kabul edilmeyecektir.

Posta gecikmesi nedeniyle belirlenen tarihler arasında yapılamayan başvurular dikkate alınmayacaktır. Bu nedenle adayların bu konu üzerinde dikkatle durmaları, başvurularını geç zamana bırakmadan yapmaları gerekmektedir.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi memur alımı için başvuran adayların atamaları en yüksek KPSS puanı alan adaylardan başlanarak yapılacaktır. Sınava girmeye hak kazanan adayların gerekli değerlendirmelerin yapılmasının ardından sonuçlar 20.01. 2023 tarihinde belediyenin resmi internet adresine ilan ediliyor olacaktır.

Sizler için hazırladığımız Kpss ortaogretim sinav sorulari ile KPSS sınavına hazırlanabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.