Sözleşmeli Personel Alımıemeklilikte yaşa takılanlarkpss sorularıpersonel alımımemur alımıEYT şartları
DOLAR
27,2195
EURO
28,8599
ALTIN
1.677,25
BIST
8.304,83
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Az Bulutlu
26°C
İstanbul
26°C
Az Bulutlu
Salı Az Bulutlu
26°C
Çarşamba Az Bulutlu
25°C
Perşembe Az Bulutlu
24°C
Cuma Az Bulutlu
24°C

Eskişehir Teknik Üniversitesi Personel Alımı, 22 Sözleşmeli Personel

Eskişehir Teknik Üniversitesi Personel Alımı, 22 Sözleşmeli Personel
7 Şubat 2023 08:00 | Son Güncellenme: 9 Mart 2023 00:54
362
A+
A-

Eskişehir Teknik Üniversitesi personel alımı ilanını yayımladığından bu yana insanlar genel şartları ve başvuru süreçlerini merakla araştırmaya başlamıştır. 22 sözleşmeli personel alımı yapacağını duyuran üniversite ortaöğretim KPSS puanı ve ön lisans KPSS puanı ile alım yapacağının duyurusunda da bulunmuştur. 35 yaş sınırını aşmayan adayların başvuru yapacağını duyuran kurum aynı zamanda her adayın tek bir branş üzerinden başvurularının da kabul edileceğini açıklamıştır.

Eskişehir Teknik Üniversitesi Duyurular

Eskişehir Teknik Üniversitesi personel alımı için başvuruları açmıştır. KPSS B grubu puanı üzerinden alım yapacağını açıklayan kurum, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 4. Maddesinin B fıkrasına göre personel seçiminde bulunacağını da belirtmiştir.

Eskisehir-Teknik-Üniversitesi-personel-alimi (5)

Eskişehir Teknik Üniversitesi Başvuru İşlemleri

Eskişehir Teknik Üniversitesi personel alımı başvuru işlemleri de üniversitenin resmi hesabı olan https://www.eskisehir.edu.tr/ üzerinden gerçekleştirilecektir. 20 adet destek personeli alacak olan kurum 2 büro personeli de alacağını paylaşmıştır. Ortaöğretim KPSS puanı üzerinden en az 60 puan, ön lisans KPSS puanı üzerinden ise en az 75 puan alan adayların başvuruları kabul edileceğinin de bilgisi verilmiştir.

Detaylı bilgiler için ise Eskişehir Teknik Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı bürosundan bilgilerin alınabileceği de kılavuzda yayımlanmıştır.  Ayrıca çalışmayı hak kazanan adayların listesi de yine kurumun internet sayfası üzerinden paylaşılacak ve ekstra adaylara bir belge ibrazında bulunmayacaktır. Bu sebepten dolayı son başvuru tarihini takip eden günlerde sonuçları sayfadan kontrol etmeniz tavsiye edilmektedir.

Eskişehir Teknik Üniversitesi Personel Alımı Son Başvuru İşlemleri

Eskişehir Teknik Üniversitesi personel alımı ilanını 27 Ocak 2023 günü başvuruya açmıştır. 10 Şubat 2023 tarihine kadar devam edecek başvuru işlemleri sonucu yine üniversitenin resmi web sitesi üzerinden açıklanacaktır. Üniversitenin internet sayfası üzerinden indireceğiniz formu eksiksiz ve hatasız bir şekilde doldurarak kuruma iletmeniz gerekmektedir. Başvuru formu dışında talep edilen diğer belgeler ise şunlardır:

Eskisehir-Teknik-Üniversitesi-personel-alimi (5)

 • Özgeçmiş
 • Öğrenim belgesi veya onaylı örneği
 • 2 adet fotoğraf
 • 2022 KPSS sınav sonucu barkotlu çıktısı
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Erkek adayların askerlik durumunu gösteren belge

Eskişehir Teknik Üniversitesi Genel Şartları

Eskişehir Teknik Üniversitesi personel alımı işlemlerinde başvuru yapmayı düşünen adaylar aranan genel nitelikleri de merak etmektedir. Üniversitenin sözleşmeli personel alımında aradığı genel şartlar ise şunlardır:

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
 • Kamu haklarından mahrum olmamak
 • Türk Ceza Kanunu’nun 53. Maddesinde belirtilen süreleri geçmiş dahi olsa; kasten işlenen suçlardan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına veya affa uğramış dahi olsa devletin güvenliğine karşı suçlardan, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlardan, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak

Eskisehir-Teknik-Üniversitesi-personel-alimi (5)

 • Erkek adayların askerlikle ilişiğinin bulunmaması, askerliğin yapılmış ya da ertelenmiş olması
 • Görevini devamlı yapmasına engel teşkil edecek sağlık sorununun olmaması
 • Herhangi bir kurumdan maaş ya da yaşlılık aylığı almıyor olmak
 • Güvenlik ve arşiv soruşturmasında sorun görülmemesi
 • İstenilen başvuru belgelerinin son başvuru tarihine kadar tamamlanmış olması
 • Talep edilen bölümlerden mezun olmak ve talep edilen branşların niteliklerini taşıyor olmak

Eskisehir-Teknik-Üniversitesi-personel-alimi (5)

Eskişehir Teknik Üniversitesi personel alımı başvuruları bizzat ya da posta yoluyla yapılabilmektedir. Ancak posta hizmetlerinde oluşabilecek herhangi bir sorumluluk üniversite bünyesinde kabul edilmediğinden dolayı başvuruların bizzat yapılması tavsiye edilmektedir. Ayrıca ibraz edilen belgelerde sahtecilik yapıldığı tespit edildiği zaman hak kazanan adayların dahi iş akdi fesih edilecektir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.