Sözleşmeli Personel Alımıemeklilikte yaşa takılanlarkpss sorularıpersonel alımımemur alımıEYT şartları
DOLAR
27,2195
EURO
28,8599
ALTIN
1.677,25
BIST
8.304,83
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Az Bulutlu
26°C
İstanbul
26°C
Az Bulutlu
Salı Az Bulutlu
26°C
Çarşamba Az Bulutlu
25°C
Perşembe Az Bulutlu
24°C
Cuma Az Bulutlu
24°C

Erciyes Üniversitesi Personel Alımı 2023

Erciyes Üniversitesi Personel Alımı 2023
11 Şubat 2023 08:00 | Son Güncellenme: 9 Mart 2023 00:54
402
A+
A-

Erciyes Üniversitesi personel alımı ilanı yayımlandığından bu yana insanlar üniversitenin hangi bölümü adına alımın yapılacağını ve alım şartlarını merakla araştırmaya başladı. Toplamda 4 sözleşmeli personel alımı yapacağını duyuran kuruma siz de başvuru yapmayı düşünüyorsanız yazımızın tamamına göz atmayı unutmayınız.

Erciyes Üniversitesi 4 Sözleşmeli Personel Alımı Duyurusu

Erciyes Üniversitesi toplam 2 kadın 2 erkek olmak üzere sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu. Üniversitenin Güzel Sanatlar Fakültesi bünyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4’üncü maddesinin B fıkrasına göre istihdam edilmek ve giderleri özel bütçede karşılanmak üzere personel ilamını yayımladı.

erciyes-universitesi-personel-alimi-2023 (3)

Yükseköğretim kurumlarının, herhangi bir bölümünün lisans programlarından mezun olan, vücut bütünlüğüne sahip, uzun ve hareketsiz duruşlar için elverişli ve tam teşekküllü hastaneden alınmış sağlık raporunu belgeleyebilecek adayların başvuru yapabileceğini duyurmuştur. Herhangi bir KPSS şartı aramayan üniversite, adayların sözlü sınava dâhil edileceğinin de bilgisini paylaşmıştır.

Sözleşmeli Personel Alımı Son Başvuru Tarihi

Erciyes Üniversitesi personel alımı son başvuru tarihi de merak edilen hususlar arasında yer almaktadır. 1 Şubat 2023 tarihinde başvuruya açılan ilan 15 Şubat 2023 tarihine kadar gelen başvuruları almaya devam edecektir.

Erciyes Üniversitesi Personel Alımı Başvuru İşlemleri

Erciyes Üniversitesi personel alımı başvuru işlemleri üniversitenin personel daire başkanlığına istenilen belgeler ile şahsen yapılacaktır. Posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

erciyes-universitesi-personel-alimi-2023 (3)

 • Başvuru Adresi: Yeni doğan Mahallesi Turhan Bay top Sokak No:1 38280 TALAS / KAYSERİ

Başvuru süreci sonlandıktan sonra sözlü sınava hak kazanan aday listeleri üniversitenin http://www.erciyes.edu.tr/ adresi üzerinden duyuruya açılacaktır. Tebliğ niteliği taşıdığında dolayı başvuru yapan kişilerin web sitesini devamlı kontrol etmeleri tavsiye edilmektedir.

Başvuru sırasında istenilen belgeler ise şöyledir:

 • Öğrenim belgesi aslı veya fotokopisi
 • TC kimlik kartı veya fotokopisi
 • Erkek adaylar için askerlik ile ilişiğinin olmadığı durum belgesi
 • Son 6 ay içerisinde çekilmiş olan 2 adet fotoğraf
 • Adli sicil kaydı
 • İş talep formu (müracaat sırasında birimden alınacak ve doldurulacaktır)

Erciyes Üniversitesi Sözleşmeli Personel Alımı Şartları

Erciyes Üniversitesi personel alımı genel şartları da özel şartları da merak edilmektedir. Aranan tek özel şart lisans bölümü mezunu olmak ve vücut bütünlüğüne sahip uzun ve hareketsiz bir şekilde kalabilecek olmaları talep edilirken genel şartlar ise şunlardır:

erciyes-universitesi-personel-alimi-2023 (3)

 • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. Maddesinde belirtilen şartları taşıyor olmak
 • Görevini devamlı yapmaya engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak
 • Erkek adayların askerlik ile herhangi bir ilişiğinin olmaması
 • KHK ile kamu görevinden çıkarılmamış olmak
 • Lisans bölümü mezunu olmak ve aranan nitelikleri taşımak
 • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik ve yaşlılık aylığı almıyor olmak
 • Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Ek 6’ncı maddesi gereği “İşe alınması açısından gerekli olan niteliklerden herhangi birini taşımadığının sonradan anlaşılması, işe alınma açısından gerekli olan niteliklerden herhangi birini sonradan kaybetmesi…” hallerinde hizmet sözleşmesi kurumca tek taraflı olarak feshedilir.
 • Güvenlik ve arşiv soruşturmasından olumlu cevap alabilmek
 • Sözlü sınava katılabilecek nitelikte olmak
 • 18 yaşını doldurmuş olmak ve 36 yaşından gün almamış olmak
 • İstihdam edilecek personeller 2023 yılı için eğitim- öğretim faaliyetleri kapsamında çalıştırılacaktır.
 • Günlük 5 saati geçmemek kaydıyla istihdam edilecektir.

erciyes-universitesi-personel-alimi-2023 (3)

Erciyes Üniversitesi personel alımı işlemlerine başvuru yaparak siz de canlı model olmak adına başvuru da bulunabilir ve belirtilen şartlar altında 2023 yılı eğitim öğretim döneminde çalışmaya başlayabilirsiniz. 4 kişilik pozisyon için aynı zamanda 4 kişilik yedek aday da seçilerek şartları taşımayan asil adaylar yerine yedek adaylar iş programına dâhil edilecektir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.